عضویت
پاتوق دانشجویان ایرانی، برای تحصیل راحتتر و پربارتر
----------------------------
© WikiDaneshjoo
----------------------------


از اینکه از محصولات و سرویس‌های ما استفاده می‌کنید، سپاس‌گزاریم.

هدف ما ارائه قوی‌ترین ابزارهای حریم خصوصی و امنیتی به شماست. امنیت و حریم خصوصی برای ما مهم است، ما می‌دانیم این موارد چقدر برای شما مهم هستند و برای بهبود آنها سخت تلاش می‌کنیم

با استفاده از سرویس‌های ما، موافقت حود را با این شرایط اعلام می کنید. لطفا آنها را به دقت مطالعه کنید.


سرویس‌های ما بسیار متنوع هستند، از این رو برخی مواقع شرایط اضافی یا شرایط خاص برای بعضی سرویس ها وجود دارد که لازم است آنها را به طور جداگانه مطالعه فرمایید. شرایط تکمیلی سرویس‌های مربوطه در دسترس خواهد بود و اگر از آن سرویس‌ها استفاده کنید، آن شرایط اضافی بخشی از توافق شما با ما می‌شود.بیانیه حریم خصوصی و رازداری
-------------------------------------------------

روش‌های مختلفی برای استفاده از سرویس‌های ما وجود دارد – برای جستجوی اطلاعات و به اشتراک‌گذاری آنها، برای برقراری ارتباط با سایر افراد یا ایجاد محتوای جدید. هنگامی که شما بعنوان مثال از طریق ایجاد یک نام کاربری اطلاعاتی را با ما به‌اشتراک می‌گذارید، ، ما می‌توانیم این سرویس‌ها را بگونه ای بهتر ارایه کنیم – تا نتایج جستجو و حتی تبلیغات مرتبط‌ تری را به شما نمایش داده، به شما در برقراری ارتباط با افراد کمک کرده و یا به اشتراک‌گذاری با سایر افراد را سریع‌تر و ساده‌تر کنیم. در حالی که از سرویس‌های ما استفاده می‌کنید، ما می‌خواهیم که شما به طور شفاف از چگونگی استفاده اطلاعات توسط ما و همچنین روش‌های محافظت از حریم خصوصی خود اطلاع داشته باشید.


مهم: حفظ حقوق دیگران
سرویس های WikiDaneshjoo اجازه اشتراک فایل ها و مدارک را در اختیار کاربران قرار می دهد. کاربران متعهد هستند قوانین حفظ حریم خصوصی و رازداری مالکان فایلها و مدارک همچنین قوانین حقوق مالیکت معنوی را رعایت نمایند. در این خصوص WikiDaneshjoo تعهدی نسبت به ادعاهای مطرح شده نداشته و مسوولیت جزئی و کلی نقض قوانین مربوطه به عهده کاربر می باشد.


در خط مشی رازداری ما موارد زیر توصیف می‌شود:
• اطلاعات جمع‌آوری شده توسط ما و علت جمع‌آوری آنها.
• چگونگی استفاده ما از آن اطلاعات.
• گزینه‌هایی که ارایه می‌کنیم، شامل نحوه دسترسی و به‌روزرسانی اطلاعات.
حریم‌خصوصی شما برای WikiDaneshjoo اهمیت دارد، از این‌رو کمی وقت بگذارید تا با شیوه‌های کاری ما آشنا شوید – و در صورت وجود هرگونه پرسش با ما تماس بگیرید.

اطلاعاتی که ما جمع‌آوری می‌کنیم
ما اطلاعات را با این هدف جمع‌آوری می‌کنیم تا سرویس‌های بهتری را در اختیار تمام کاربران خود قرار دهیم – از تشخیص موارد پایه‌ای مانند اینکه شما به چه زبانی صحبت میکنید گرفته تا موارد پیچیده‌تر مانند اینکه شما کدام‌یک از تبلیغ‌ها را از همه مفید‌تر تشخیص داده و یا اینکه چه افرادی بصورت آنلاین برای شما اهمیت بیشتری دارند.
ما اطلاعات را به دو روش جمع‌آوری می‌کنیم:
اطلاعاتی که شما در اختیار ما قرار می‌دهید. برای اکثر سرویس‌های ما لازم است که برای حساب WikiDaneshjoo ثبت‌نام کنید. ما اطلاعات شخصی مانند نام، آدرس ایمیل، و در بعضی مواقع شماره تلفن شما را از شما می‌پرسیم. اگر می‌خواهید از تمامی مزایای ویژگی‌های به اشتراک‌گذاری ارایه شده ما بهرمند شوید، ممکن است ما از شما بخواهیم که یک پروفایل عمومی نیز ایجاد کنید، که این پروفایل ممکن است شامل نام و عکس و سوابق تحصیلی شما باشد.
اطلاعاتی که ما به واسطه استفاده شما از سرویس‌های خود دریافت می‌کنیم. ما ممکن است اطلاعاتی درباره سرویس‌هایی که شما از آنها استفاده می‌کنید و نحوه استفاده شما از آن‌ها جمع‌آوری کنیم، مانند زمانی که از سایتی بازدید می‌کنید که از سرویس‌های تبلیغاتی ما استفاده می‌کند، یا زمانی که تبلیغات و محتوای ما را مشاهده کرده و با آنها ارتباط برقرار می‌کنید. این اطلاعات شامل موارد زیر است:
o اطلاعات دستگاه
ما ممکن است اطلاعات مرتبط با دستگاه (مانند مدل سخت‌افزار، نسخه سیستم عامل، شناسه‌های خاص دستگاه و اطلاعاتی درباره شبکه تلفن همراه از جمله شماره تلفن شما) را جمع‌آوری کنیم. WikiDaneshjoo ممکن است شناسه‌های دستگاه یا شماره تلفن شما را با حساب WikiDaneshjoo شما مرتبط سازد.
o اطلاعات گزارش
هنگام استفاده از سرویس‌های ما یا زمانی که محتوای ارائه شده توسط WikiDaneshjoo را مشاهده میکنید، ممکن است بطور خودکار برخی اطلاعات خاص را جمع‌آوری کرده و در گزارشهای سرور نگهداری کنیم. این ممکن است شامل این موارد شود:
 جزئیات مربوط به نحوه استفاده شما از سرویس‌های ما، از قبیل عبارت‌های جستجوی شما.
 اطلاعات مربوط به گزارش ارتباط تلفنی مانند شماره تلفن شما، شماره تلفن فرد تماس‌گیرنده، شماره‌هایی که تماس به آنها انتقال یافته، ساعت و تاریخ تماس‌ها، مدت زمان تماس‌ها، اطلاعات مسیریابی پیامک و انواع تماس‌ها.
 آدرس پروتکل اینترنتی.
 اطلاعات فعالیت‌های دستگاه مانند خرابی‌های ایجاد شده، فعالیت سیستم، تنظیمات سخت‌افزاری، نوع مرورگر، زبان مرورگر، تاریخ و ساعت درخواست شما و URL ارجاعی.
 کوکی‌هایی که ممکن است بطور خاص مرورگر یا حساب WikiDaneshjoo شما را مشخص نمایند.
o اطلاعات مکان
هنگامی که شما از یکی از سرویس‌های WikiDaneshjoo که مکان در آن فعال است استفاده می‌کنید، ما ممکن است اطلاعاتی درباره مکان واقعی شما، مانند سیگنال‌های GPS که توسط تلفن همراه ارسال می‌شود، را جمع‌آوری و پردازش کنیم. ما همچنین ممکن است از فن‌آوری‌های مختلف، مانند داده‌های حسگر دستگاه شما که بعنوان مثال ممکن است اطلاعاتی را درباره نقاط دسترسی Wi-Fi و برج‌های سلولی موجود در نزدیکی شما ارائه کند، برای تعیین مکان استفاده کنیم.
o شماره‌های خاص برنامه
برخی از سرویس‌ها دارای یک شماره برنامه خاص هستند. این شماره و اطلاعات مربوط به نصب شما (مانند نوع سیستم عامل و شماره نسخه برنامه) که ممکن است هنگام نصب یا حذف یک سرویس برای WikiDaneshjoo ارسال شود، یا زمانی که سرویس بطور دوره‌ای با سرورهای ما تماس برقرار میکند، بعنوان مثال برای به‌روزرسانی‌های خودکار.
o کوکی‌ها و شناسه‌های ناشناس
هنگامی که شما از یک سرویس WikiDaneshjoo استفاده می‌کنید، ما از فن‌آوریهای بسیاری برای جمع‌آوری و نگهداری اطلاعات استفاده می‌کنیم، و این امر ممکن است شامل ارسال یک یا تعداد بیشتری کوکی یا شناسه ناشناس به دستگاه شما باشد. همچنین وقتی شما با سرویس‌هایی که ما به شرکای خود ارائه می‌کنیم (از جمله سرویس‌های تبلیغی یا ویژگی‌های WikiDaneshjoo که ممکن است در سایت‌های دیگر ظاهر شوند) در تعامل هستید، ما از کوکی‌ها و شناسه‌های ناشناس استفاده می‌کنیم.

ما چگونه از اطلاعاتی که جمع‌آوری کرده‌ایم استفاده می‌کنیم
ما از اطلاعاتی که از تمام سرویس‌های خود جمع‌آوری می‌کنیم برای ارائه، حفظ و نگهداری، محافظت و بهبود آنها و همچنین توسعه سرویس‌های جدید و محافظت از WikiDaneshjoo و کاربران خود استفاده می‌کنیم. ما همچنین از این اطلاعات برای ارائه محتوایی شخصی‌سازی شده به شما- مانند ارائه نتایج جستجو و تبلیغات مرتبط‌‌‌تر- استفاده می‌کنیم.
ما ممکن است از نامی که شما برای نمایه WikiDaneshjoo خود ارایه می‌کنید برای تمام سرویس‌های ارایه شده خود که به یک حساب WikiDaneshjoo نیاز دارند استفاده کنیم. به علاوه، ما ممکن است نامهای قدیمی وابسته به حساب WikiDaneshjoo شما را تعویض کنیم تا شما در تمام سرویس‌های ما بصورت یکسان شناخته شوید. اگر سایر کاربران از قبل ایمیل یا سایر اطلاعاتی را که سبب شناسایی شما می‌شود داشته باشند، ما اطلاعات نمایه WikiDaneshjoo شما را که برای همه افراد قابل مشاهده است، مانند نام و عکس، به آنها نشان میدهیم.
هنگامی که شما با WikiDaneshjoo تماس می‌گیرید، ما ممکن است سوابقی از تماسهای شما را نگهداری کنیم تا در برطرف شدن هرگونه مشکل احتمالی به شما کمک کنیم. ما ممکن است از آدرس ایمیل شما برای اطلاع‌رسانی به شما درباره سرویس‌های خود، مانند اطلاع‌رسانی به شما درباره تغییرات و پیشرفت‌هایی که در آینده ایجاد می‌شود، استفاده کنیم.
ما از اطلاعات جمع‌آوری شده از کوکی‌ها و سایر فن‌آوری‌ها مانند تگ‌های پیکسل برای بهبود تجربه کاربری شما و کیفیت کلی سرویس‌های خود استفاده می‌کنیم. بعنوان مثال، ما با ذخیره تنظیمات برگزیده زبان شما می‌توانیم سرویس‌های خود را به زبان دلخواه شما نمایش دهیم. در هنگام نمایش تبلیغات شخصی‌سازی شده به شما، ما کوکی یا شناسه ناشناس را با طبقه‌بندی‌های حساس همچون نژاد، دین یا وضعیت سلامت مرتبط نخواهیم کرد.
ممکن است اطلاعات شخصی مربوط به یک سرویس را با اطلاعات سرویس‌های دیگر WikiDaneshjoo، از جمله اطلاعات شخصی، ترکیب کنیم – بعنوان مثال برای اینکه اشتراک‌گذاری با افرادی که می‌شناسید ساده‌تر انجام شود. ما اطلاعات کوکی دو بار کلیک (DoubleClick) را با اطلاعات شخصی که سبب شناسایی شما می‌شود ترکیب نمی‌کنیم، مگر اینکه رضایت شما را در آن مورد کسب کرده باشیم.
ما قبل از استفاده از اطلاعات با هدفی بجز موارد عنوان شده در این خط مشی رازداری، رضایت شما را درباره آن کسب می‌کنیم.

شفافیت و داشتن حق انتخاب
افراد مختلف نگرانی‌های متفاوتی در ارتباط با حریم خصوصی خود دارند. هدف ما این است که در ارتباط با اطلاعاتی که جمع‌آوری می‌کنیم بصورت شفاف عمل کنیم تا شما بتوانید درباره نحوه استفاده از آنها انتخاب‌های معناداری داشته باشید. بعنوان مثال می‌توانید کارهای زیر را انجام دهید:
• بازبینی و کنترل انواع خاصی از اطلاعات مرتبط با حساب WikiDaneshjoo شما با استفاده از نمایه وضعیت کاربر
• با استفاده از تنظیمات تبلیغات، تنظیمات برگزیده تبلیغات‌تان را، از قبیل دسته‌هایی که ممکن است موردعلاقه‌ شما باشد، مشاهده و ویرایش کنید . همچنین در اینجا می‌توانید از برخی خدمات تبلیغاتی WikiDaneshjoo انصراف دهید. این سرویس به زودی فعال خواهد شد.
• از استفاده از ویرایشگر ما برای مشاهده و تنظیم نحوه نمایش پروفایل WikiDaneshjoo خود برای برخی از افراد خاص استفاده کنید.
• افرادی را که با آنها اطلاعات به‌اشتراک می‌گذارید، کنترل کنید.
• اطلاعات مربوط به بسیاری از سرویس‌های ما را دریافت کنید.
شما همچنین می‌توانید مرورگر خود را بگونه‌ای تنظیم کنید که تمام کوکی‌ها، از جمله کوکی‌هایی که همراه با سرویس‌های ما هستند، را مسدود کرده یا زمانی که یک کوکی توسط ما تنظیم می‌شود این مورد را نشان دهد. با این وجود، به خاطر داشتن این نکته مهم است که در صورت غیرفعال کردن کوکی‌های خود ممکن است بسیاری از سرویس‌های ما به‌درستی کار نکنند، بعنوان مثال ممکن است ما تنظیمات برگزیده زبان شما را ذخیره نکنیم.

اطلاعاتی که شما به‌اشتراک می‌گذارید
بسیاری از سرویس‌های ما به شما امکان میدهند تا اطلاعات را با سایر افراد به‌اشتراک بگذارید. بسیاری از سرویس‌های ما به شما امکان می‌دهند تا اطلاعات را با سایر افراد به‌اشتراک بگذارید. فراموش نکنید زمانی که اطلاعات را بصورت عمومی به‌اشتراک میگذارید، ممکن است این اطلاعات توسط موتورهای جستجو مانند Google بر اساس موضوع فهرست بندی شوند. سرویس‌های ما گزینه‌های مختلفی را در زمینه اشتراک‌گذاری و حذف محتوا در اختیار شما قرار میدهند.

دسترسی به اطلاعات شخصی شما و به‌روزرسانی آنها
هر گاه که شما از سرویس‌های ما استفاده میکنید، هدف ما این است که دسترسی به اطلاعات شخصی شما را در اختیارتان قرار دهیم. اگر این اطلاعات اشتباه باشد، ما تلاش می‌کنیم تا روش‌هایی را برای به‌روزرسانی سریع یا حذف آنها در اختیارتان قرار دهیم – مگر اینکه لازم باشد آن اطلاعات را برای فعالیت‌های تجاری قانونی یا اهداف قانونی خود حفظ کنیم. ممکن است در هنگام به‌روزرسانی اطلاعات شخصی ما از شما بخواهیم تا هویت خود را تایید کنید تا بتوانیم نسبت به درخواستتان اقدام کنیم.
ما ممکن است درخواست‌هایی را که بدون دلیل تکراری بوده، نیاز به تلاشهای فنی بیش از حد داشته (بعنوان مثال تولید یک سیستم جدید یا تغییر اساسی یک رویه موجود)، حریم شخصی سایر افراد را به خطر انداخته، یا کاملا غیر عملی باشند (مانند درخواست‌هایی که درباره اطلاعاتی است که در بسته های پشتیبانی بایگانی شده، قرار دارد)، رد کنیم.
اگر امکان ارائه دسترسی و تصحیح اطلاعات وجود داشته باشد، ما این کار را بصورت رایگان انجام می‌دهیم، مگر آنکه برای انجام این کار به تلاش بسیار زیادی نیاز باشد. هدف ما این است که سرویس‌های خود را به‌گونه‌ای نگهداری کنیم تا از تخریب یا از بین رفتن اطلاعات محافظت کنیم. به همین دلیل است که ما پس از حذف اطلاعات از سرویس‌ها توسط شما نسخه‌های باقیمانده از سرورهای فعال خود را بلافاصله حذف نکرده و ممکن است که اطلاعات را از سیستم‌های پشتیبان خود حذف نکنیم.

اطلاعاتی که ما به‌اشتراک می‌گذاریم
ما اطلاعات شخصی را با شرکت‌ها، سازمانها و افراد خارج از WikiDaneshjoo به‌اشتراک نمی‌گذاریم، مگر این‌که یکی از شرایط زیر ایجاد شود:

با کسب رضایت شما
در صورتی که رضایت شما را کسب کرده باشیم، اطلاعات شخصی را با شرکت‌ها، سازمانها و افراد خارج از WikiDaneshjoo به‌اشتراک می‌گذاریم. ما برای اشتراک‌گذاری اطلاعات شخصی و حساس شما نیاز به کسب رضایت شما خواهیم داشت.

برای پردازش خارجی
ما اطلاعات شخصی شما را در اختیار شرکتهای وابسته یا سایر شرکتها یا افراد قابل اطمینان قرار می‌دهیم تا آنها را بر اساس دستورالعمل‌های ما و با تبعیت از خط مشی رازداری ما و یا سایر اصول محرمانگی و امنیتی، برای ما پردازش کنند.

به دلایل حقوقی
ما اگر مطمئن باشیم که دسترسی، استفاده، حفظ یا ارایه اطلاعات شخصی شما به سایر افراد بصورت منطقی لازم و ضروری است برای مقاصد زیر اطلاعات شخصی را با شرکت‌ها، سازمان‌ها یا افراد خارج از WikiDaneshjoo ارائه می نماییم:
o اجرای هرگونه قانون قابل اعمال، مقررات، روند حقوقی یا درخواست لازم الاجرای حکومتی.
o اجرای شرایط سرویس قابل اعمال، از جمله بازرسی تخلف‌های احتمالی.
o شناسایی، جلوگیری یا هدف قرار دادن کلاه‌برداری، و مشکلات ایمنی یا فنی.
o محافظت در برابر نقض حقوق، دارایی یا ایمنی WikiDaneshjoo ، کاربران ما یا عموم افراد بگونه ای که توسط قانون لازم و مجاز باشد.
ما ممکن است اطلاعات جمع‌آوری شده‌ای را که بطور شخصی سبب شناسایی شما نمی‌شود بصورت عمومی و با شرکای خود -مانند ناشرین، تبلیغ‌کنندگان یا سایت‌های مرتبط- به‌اشتراک بگذاریم. بعنوان مثال، ما برای نمایش میزان استفاده کلی از سرویس‌های خود، ممکن است اطلاعات را بصورت عمومی به‌اشتراک بگذاریم.
در صورت ادغام شرکت WikiDaneshjoo و فروش دارایی‌ها یا موارد متعلق به آن، ما همچنان محرمانه بودن هرگونه اطلاعات شخصی را حفظ کرده و قبل از انتقال اطلاعات شخصی یا اعمال یک خط مشی رازداری متفاوت در رابطه با آنها، این امر را به آن دسته از کاربران مورد نظر اطلاع می‌دهیم.

امنیت اطلاعات
ما سخت در تلاش هستیم تا از WikiDaneshjoo و کاربران خود در برابر دسترسی یا ایجاد تغییرات غیر مجاز، قرار دادن اطلاعات در اختیار سایر افراد یا تخریب اطلاعاتی که در اختیار داریم محافظت کنیم. در این راستا و به طور مشخص ما این اقدامات را انجام می دهیم: بطور خاص:
• ما برای بعضی از سرویس‌های خود رمزگذاری SSL را در اختیار کاربران قرار می دهیم.
• هنگام دسترسی به حساب WikiDaneshjoo ، امکان تأیید صحت 2 مرحله‌ای را برای شما فراهم.
• ما به منظور محافظت در برابر دسترسی غیرمجاز به سیستم‌ها، اقدامات مربوط به جمع‌آوری اطلاعات، نگهداری و پردازش آنها (ازجمله اقدامات امنیتی فیزیکی) را مورد بازبینی قرار می‌دهیم.
• ما امکان دسترسی به اطلاعات شخصی را تنها به آن دسته از کارکنان WikiDaneshjoo ، پیمانکاران و نمایندگانی که برای پردازش اطلاعات به دانستن آنها نیاز داشته، و همچنین افرادی که بر اساس قراردادهای موجود از اصول محرمانگی شدیدی تبعیت می‌کنند محدود کرده‌ایم و در صورتی که آنها نتوانند از این اصول پیروی کنند، قرارداد آنها لغو شده یا مورد تنبیه قرار می‌گیرند.

کاربرد
خط مشی رازداری ما در مورد تمام سرویس‌هایی اعمال می‌شود که توسط WikiDaneshjoo ارایه می‌شود، از جمله سرویس‌هایی که در سایر سایت‌ها ارایه می‌شود (مانند سرویس‌های تبلیغاتی ما)، اما سرویس‌هایی را که دارای خط مشی رازداری جداگانه‌ای هستند و از این خط مشی تبعیت نمی‌کنند، شامل نمی‌شود.
خط مشی رازداری ما در مورد سرویس‌هایی که توسط سایر شرکت‌ها یا افراد ارایه می‌شود، از جمله محصولات یا سایت‌هایی که در نتایج جستجو به شما نشان داده می‌شود، سایت‌هایی که شامل سرویس‌های WikiDaneshjoo می‌شوند یا سایر سایت‌هایی که از طریق سرویس‌های ما دارای پیوند هستند اعمال نمی‌شود. اقدامات اطلاعاتی سایر شرکتها و سازمان‌هایی که سرویس‌های ما را تبلیغ می‌کنند و ممکن است از کوکی‌ها، تگ‌های پیکسل و سایر فن‌آوری‌ها برای ارایه و سفارش تبلیغات مرتبط استفاده کنند، تحت پوشش خط مشی رازداری ما نخواهند بود.

ضمانت اجرا
ما بطور مرتب رعایت خود از خط مشی رازداری خود را مورد بازبینی قرار می‌دهیم. ما همچنین از چندین چارچوب خود‌گردان پیروی می‌کنیم. هنگامی که ما شکایت‌های کتبی و رسمی دریافت می‌کنیم، برای پیگیری با فردی که شکایت کرده است تماس می‌گیریم. ما با مقامات قانونی مناسب، از جمله مقامات پلیس فتا، همکاری می‌کنیم تا هرگونه شکایت در ارتباط با انتقال داده‌های شخصی که امکان رفع مستقیم آن با کاربرانمان وجود ندارد را مورد بررسی قرار دهیم.

تغییرات
خط مشی رازداری ما در فواصل زمانی مختلف ممکن است تغییر کند. ما بدون رضایت صریح شما، حقوق شما بر اساس مقررات این خط مشی رازداری را کاهش نخواهیم داد. ما هرگونه تغییر در خط مشی رازداری را در این صفحه اعلام می‌کنیم و در صورتی که این تغییرات مهم باشند، یک اعلامیه مهم‌تر (از جمله برای برخی از سرویس‌ها، اعلان‌های ایمیل مربوط به تغییرات خط مشی رازداری) را ارایه می‌کنیم.

مهم: حفظ حقوق دیگران
سرویس های WikiDaneshjoo اجازه اشتراک فایل ها و مدارک را در اختیار کاربران قرار می دهد. کاربران متعهد هستند قوانین حفظ حریم خصوصی و رازداری مالکان فایلها و مدارک همچنین قوانین حقوق مالیکت معنوی را رعایت نمایند. در این خصوص WikiDaneshjoo تعهدی نسبت به ادعاهای مطرح شده نداشته و مسوولیت جزئی و کلی نقض قوانین مربوطه به عهده کاربر می باشد.


توضیح: بخشهای زیادی از این بیانیه حریم خصوصی با الهام از بیانیه حریم خصوصی گوگل (Google©) تهیه شده است